Lõimumispoliitikad: Kes on kasusaajad? Indikaatorite kasutamine ja täiustamine lõimumisdebattides
Projekti eesmärgiks on poliitikakujundajate informeerimine lõimumise indikaatoritest ja nende kasutuselevõtu edendamine parendamaks lõimumise alaseid valitsemistavasid ja poliitikate efektiivsust.
Projekti peamisteks eesmärkideks on:
-
- määratleda ja mõõta lõimumise tulemuslikkust, lõimumispoliitikaid ning teisi olukorrapõhiseid faktoreid, mis võivad mõjutada poliitika efektiivsust;
-
- kirjeldada tegelikke ja võimalikke lõimumispoliitikate kasusaajaid seitsmes võtmevaldkonnas – eeskätt tööhõives, hariduses, poliitilises osaluses, kodakondsuse omandamises, perede taasühinemises, pikaajalise elaniku õiguse omandamises ja ebavõrdse kohtlemise alal.
-
- koguda ja analüüsida kvaliteetseid hinnanguid lõimumispoliitikate mõjude kohta.
Olulisemad uurimisväljundid on interaktiivse internetilehekülje rajamine tuginedes edukale MIPEX kodulehele ning kergesti kasutatava riikidepõhise andmekogu väljaandmine elektroonilise raamatuna, mis sisaldab riikide profiile, analüüse ja andmebaase. Andmed kalkuleeriti iga riigi puhul eraldi ning seda kõigis seitsmes poliitilises võtmevaldkonnas. Eesmärkideni jõudmiseks olid MIPEXi meeskonna ülesanded järgnevad:
-
- poliitikate uuendamine – projekt pakub detailseid ja võrreldavaid kirjeldusi viimastest poliitilistest muutustest, toetudes MIPEXi uuringu käigus kogutud baasandmetele. Tervishoiunäitajate osa lisatakse koostöös COST/ADAPT uurimisvõrgustikuga ning Rahvusvahelise migratsiooniorganisatsiooniga (Inetrnational Organisation for Migration, IOM).
-
- koguda ja analüüsida statistilisi andmeid poliitikatulemuste, konteksti ja kasusaajate kohta.
-
- määratleda ja analüüsida hinnanguid poliitikate efektiivsuse kohta vähemalt kümnes liikmesriigis.
-
- publitseerida ja levitada tulemusi – meediakampaaniad korraldatakse kõigis 28-s Euroopa Liidu liikmesriigis ning süvadebatid vähemalt 12-s liikmesriigis. Lõppkonverentsil Brüsselis esitatakse uuringutulemused, hinnangud ning riiklike arutelude tulemused eesmärgiga ühendada riiklik Euroopa debattidega ning Stockholmi programmiga koos Euroopa 2020 strateegiaga.
Eesti tulemused on nähtavad interaktiivsel MIPEXi kodulehel: www.mipex.eu/estonia.
EL-i partnerid
Projekti käigus viidi läbi põhjalik lõimumise tulemuste, poliitikate ja kasusaajate hindamine 28-s EL-i liikmesriigis. Lisaks kaasati ka teisi riike nagu Norra, Šveits, Lõuna-Korea, Jaapan ja suuremaid OECD rände sihtriike nagu näiteks Austraalia, Kanada, Uus-Meremaa ja Ameerika Ühendriigid (neis riikides toimitakse partnerite toel).
Projekti „Lõimumispoliitikad: Kes on kasusaajad? Indikaatorite kasutamine ja täiustamine lõimumisdebattides“ (MIPEX 2015) eestvedajateks on Barcelona rahvusvaheliste suhete keskus (CIDOB) ja Migratsioonipoliitika grupp (MPG) ja on kaasrahastatud Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fondist. Projekt algas novembris 2013 ning lõppeb aprillis 2015.