Pildi manipulatsiooni rünnakute lahendused (IMARS)

Artikkel käsitleb kriitilisi küsimusi, mis puudutavad valitsuse väljastatud isikut tõendavate dokumentide turvalisust ja nende võimalikku väärkasutust, rõhuasetusega tavaliste Euroopa ja USA kodanike vaadete mõistmisel. Uurimus põhineb tehnoloogia omaksvõtu ja leviku alastel uuringutel, keskendudes teguritele, mis mõjutavad kasutajate uudsete identiteedihalduslahenduste vastuvõtmist. Metoodika hõlmab kõikehõlmavat, rahvaloendusele vastavat küsitlust Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Hispaanias, Suurbritannias ja USA-s.

Uuringu tulemused rõhutavad tugevat usaldust valitsuse väljastatud isikut tõendavate dokumentide vastu, mis on kontrastis madalama usaldusega erasektori teenuste vastu, sealhulgas sotsiaalmeedia platvormide ja e-posti kontode vastu. Tehisintellekti kasutuselevõtt identiteedi tuvastamiseks on endiselt vaidlusobjekt, märkimisväärne osa vastanutest ei oma selget eelistust, mis näitab vajadust selgituste ja läbipaistvuse järele selle rakendamise ja sellega seotud riskide osas. Avalik arvamus kaldub valitsusepoolse identifitseerimise eesmärgiga andmekogumise heakskiitmise poole; siiski tekitab andmete jagamine eraisikutega suuremat muret.

Artikkel on kirjutatud projekti iMARS: Image Manipulation Attack Resolving Solutions raames, mis käsitleb eraelu puutumatuse kaitset ja uute tehnoloogiate ühiskondlikku vastuvõetavust. Projekti koordineerib IDEMIA Identity & Security, mis on juhtiv ettevõte digitaalses maailmas üha enam levivas laiendatud identiteedi valdkonnas.